"Niebieskie kółko"

Światowy Dzień Cukrzycy - gr. II

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzimy każdego roku w dniu 14 listopada, w dniu urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) ogłosiła temat przewodni oraz hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy. Tematem przewodnim na lata 2021-2023 pozostaje "Dostęp do opieki diabetologicznej". Hasłem szczegółowym na rok 2022 jest: EDUKACJA CHRONI NASZE JUTRO.

14.11.2022 - przedszkolaki z grupy II oglądały film o problemie cukrzycy wśród dzieci. Dowiedziały się czym ona jest, jakie są najbardziej charakterystyczne jej objawy oraz jak pomóc koleżance lub koledze dotkniętych tym problemem.

Dzieci tworzyły niebieskie okręgi. Kolor niebieski oraz niebieski pierścień to symbole osób z cukrzycą i Światowego Dnia Cukrzycy.