"Cukrzyca - przewodnik dla rówieśników"

"Światowy Dzień Walki z Cukrzycą" - gr. V

14.11.2022 - w grupie V obchodziliśmy „Światowy Dzień Walki z Cukrzycą”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, jako znak solidarności z osobami chorymi na cukrzycę.

Dzieci obejrzały film pt. „Cukrzyca- przewodnik dla rówieśników”-  dowiedziały się o objawach, przyczynach oraz sposobach leczenia cukrzycy.

Wiele emocji wzbudził pokaz mierzenia cukru we krwi za pomocą urządzenia jakim jest glukometr.

Dowiedzieliśmy się co to jest i jak działa pompa insulinowa, „Pen”- urządzenie do podawania insuliny.

Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom jak można uniknąć zachorowań i dbać o swoje zdrowie.

Raz jeszcze potwierdziło się, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na nasze życie.