"Smart Kids Planet"

W Centrum Mądrej Zabawy - gr. II

17.11.2022 - dzieci z grupy II odkrywały interaktywne i innowacyjne Centrum Mądrej Zabawy  - Smart Kids Planet w Warszawie.

Przedszkolaki eksperymentowały w 8 strefach Mądrej Zabawy uczestnicząc w zajęciach rozwijających kompetencje przyszłości i inspirujących do odkrywania świata.

W Strefie Fantazjuj przeżywały na wielkim ekranie przygodę w wykreowanym przez siebie interaktywnym świecie, w którym ich rysunki po zeskanowaniu – pojawiały się na ekranie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W Strefie Odkrywaj wzbiły się nad kulę ziemską ogromną rakietą, a po powrocie na powierzchnię planety, dzieci czekała emocjonująca zabawa klockami na projekcji miasta (Stół interaktywny) oraz tworzenie wyjątkowych świetlnych obrazów (Prętki Skrętki).

Strefa Segreguj to przestrzeń, która uczy czym jest recykling i dlaczego warto segregować śmieci. Dzieci poznały proces recyklingu, zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, aż po wytłaczanie.

W Strefie Twórz przedszkolaki wykorzystały swoje architektoniczne zdolności tworząc miejskie przestrzenie na Placu Budowy.

W Strefie Trenuj młodzi piłkarze testowali swoje zdolności, stając oko w oko z ruchomym bramkarzem i próbując trafić do bramki. Niektórzy próbowali zmierzyć prędkość biegających w miejscu nóżek.

W Strefie Mądrych Zakupów dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę sprzedawcy, pracownika sklepu lub kupującego.

W Jabłkowym Sadzie poznały detale związane z procesem produkcji ekologicznej żywności: zbierały dojrzałe owoce, myły je i transportowały do miejsca docelowego.

W Strefie Zgranej Paczki przedszkolaki poznały drogę paczki od jej wysyłki, aż po dostarczenie do automatu paczkowego.

Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach z awatarem "Rybka", podczas których zanurzyły się w matematycznym świecie próbując rozwiązać podwodne logiczne łamigłówki, zliczyć wszystkie rybki w oceanie i pograć w matematyczne gry.

Emocjom nie było końca :)