„Chrumek i zaczarowana rakieta”

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - gr. V

24.11.2022 – dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Planetarium.

Dzieci obejrzały pokaz na żywo pt. „Zając Franek”, prowadzony przez prezentera Planetarium, a następnie obejrzały film pt. „Chrumek i zaczarowana rakieta”, gdzie bohaterowie zabrali je w kosmiczną podróż, aby opowiedzieć najciekawsze historie o naszym Układzie Słonecznym.

Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie galerii Bzzz!

Wystawa Bzzz! to wydzielona przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania, gdzie mali odkrywcy bawią się kierowane naturalną ciekawością, a przy okazji uczą się przez działanie i towarzyszące emocje.

Tam dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda świat oczami węża albo ryby? Co robi pszczoła w ulu? Co kryje się w korzeniach drzewa? Jak zbudować tamę wodną? Jak pachnie lis, a jak sosna?

Wzrok przyciągały różne korby, śruby, wiaderka i zawory.

Wykorzystując różnokolorowe piłeczki, unoszące się na rzece, dzieci sprawdzały czy fontanny uniosą je do góry i jak piłeczki zachowają się, kiedy wrzucimy je do wielkich wirów.

Anna Wierzbicka