"Kino na temat"

Wycieczka do kina - gr. IV

Grupa IV

28.03.2023- mimo niesprzyjającej aury, dotarliśmy do kina w Legionowie gdzie obejrzeliśmy szwedzką produkcję „Mama Mu wraca do domu”.

Przed pokazem filmu, jeden z pracowników kina opowiedział przedszkolakom o zwierzętach hodowanych w zagrodzie, podał kilka ciekawostek (na przykład, że kształt świńskiego ogonka zdradza  jej nastrój) oraz zaprosił dzieci do udziału w quizie wiedzy.

„Mama Mu wraca do domu” to historia nieprzeciętnej krowy, która zamarzyła o dalekich podróżach. To opowieść o tym, że choć wspaniale jest zwiedzać świat, to dobrze jest mieć swoje miejsce na ziemi- swój dom i przyjaciół, do których tęsknimy i do których chcemy wracać.

My też zatęskniliśmy (i zgłodnieliśmy)- ruszyliśmy więc w drogę powrotną do naszego przedszkola, gdzie czekało na nas II śniadanie.

Paulina Janiszewska