"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu"

Zajęcia w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Legionowie - gr. IV

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku.

W związku z obchodami tego święta, dyrektor oraz zespół PPP w Legionowie zorganizowali spotkanie dla przedszkolaków. Jego celem było podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się dzieci ze spektrum autyzmu oraz budowanie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej postrzegają świat.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu (https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080) oraz rozmowy na temat „czym jest autyzm?”. Kolejnym etapem było odwiedzanie sal doświadczania zmysłowego, gdzie dzieci podczas zabaw sensorycznych zdobywały kolejne umiejętności oraz pieczątki za wykonanie kolejnych zadań. Dowiadywały się także, że niektóre z tych aktywności mogą być trudne lub nieprzyjemne dla dzieci ze spektrum autyzmu. Każdy z nas może inaczej postrzegać i doświadczać codziennych sytuacji. Spotkanie zakończone było wspólną zabawą przy muzyce oraz pamiątkowym zdjęciem.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy Rodzicom z grupy IV za pomoc w kwestiach  logistycznych.

Paulina Janiszewska