"W Poczytalni"

Wycieczka do biblioteki - gr. II

03.04.2023 - dzieci z grupy II uczestniczyły w warsztatach czytelniczych w legionowskiej Poczytalni.

Przedszkolaki zobaczyły różne rodzaje, gatunki i wielkości książek. Zwiedzały bibliotekę, poznając jej wyposażenie, pomieszczenia i udogodnienia. Dowiedziały się jak zostać  użytkownikiem biblioteki i co trzeba zrobić, aby wypożyczać książki. Poznały dział literatury dla dzieci i ulubionych bohaterów bajek i baśni.

Podczas warsztatów wielkanocnych wykonały i ozdobiły świąteczne koszyczki, do których włożyły kolorowe jajeczka znalezione w bibliotece.

Na koniec obejrzały pełny humoru teatrzyk kamishibai "Rower Walentynki" w formie ilustrowanych kart narracyjnych, doskonaląc umiejętność posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie dziewięciu.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi Karasińskiej - kierownikowi Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży za wspaniałe spotkanie i wprowadzenie w świat książek!