"Cicho sza"

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - gr. V

03.04.2022 - 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzieci z grupy V  rozmawiały o tym, czym jest autyzm oraz o trudnościach z jakimi muszą sobie radzić osoby z tym zaburzeniem.

W trakcie zajęć edukacyjnych mówiliśmy o potrzebie tolerancji i akceptacji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się, a także inaczej dostrzegają świat.

4 kwietnia na znak akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum autyzmu dzieci z grupy V  przyłączyły się do akcji „Cicho Sza”, która polegała  na wydzieleniu w przedszkolu strefy, gdzie w określonym czasie obowiązywało zachowanie całkowitej ciszy.

Akcja „Cicho sza” została zorganizowana w ramach XII Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

Anna Wierzbicka