Kongres Pamięci Narodowej

Wycieczka do Warszawy - gr. V

13.04.2023 - dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do Warszawy, stadion PGE Narodowy, w ramach  zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej na „Kongresu Pamięci Narodowej”.

Na początku dzieci wzięły udział w licznych atrakcjach, pokazach i zadaniach edukacyjnych w „strefie malucha”,  następnie obejrzały spektakl „ Historia Misia Wojtka”.

Wojtek był syryjskim niedźwiedziem brunatnym adoptowanym przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Jego postać obrosła w wiele opowieści, z których powstał spektakl.

Dzieci mogły z bliska oraz „od środka” zobaczyć obiekt Stadionu Narodowego i jego otoczenie.  To był dzień pełen atrakcji.