VI Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy

21.05.2016 - obok hali Arena Legionowo odbył się VI Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy organizowany przez nasze przedszkole. Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Legionowa oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W tym roku pokazy i eksperymenty przygotowali i prezentowali: przedszkolaki z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i technikum oraz studenci Politechniki Warszawskiej, animatorzy CNK, edukatorzy Centrum Inwencji Edukacyjnych w Kobyłce, kursanci i kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pracownicy działów edukacji Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Historycznego w Legionowie oraz edukatorzy i dzieci z niepublicznych placówek edukacyjnych. Udział w tegorocznej edycji Festiwalu wzięli także goście z innych miast: Warszawa, Wyszków, Wołomin, Pionki, Kobyłka, Łajski i Stasi Las.

W programie nie zabrakło barwnych reakcji chemicznych, samozapłonów, fotobłysków, fizyki dźwięku, astroinżynierii, robotyki, daktyloskopii, pirotechniki, szachowej akademii, termowizji, doświadczeń z suchym lodem, gazami, niezwykłymi cieczami i wielu innych.

Zapraszamy na strony:

"Gazeta Powiatowa"