VII Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy „NAUKA JEST PRZYGODĄ”

21.05.2017 - po raz kolejny przedszkolaki zaprosiły mieszkańców Legionowa na święto wszystkich ciekawych, ciekawskich, dociekliwych i „pytalskich”.

Już od 3 roku życia słowa „ a dlaczego?” wybrzmiewają niemal z każdym oddechem dziecka.
Wg statystyk prym wśród „pytalskich” wiodą czterolatki, które potrafią zadać 390 pytań dziennie – średnio co 1 minutę i 56 sekund licząc od momentu przebudzenia.
Rodzice i nauczyciele słyszą ok. 105 tys. dziecięcych pytań o szerokim zakresie wiedzy.

Nauczyciele z „Dziewiątki” od kilku lat mają na to sposób. Masz pytanie – pomogę Ci szukać odpowiedzi. Jeśli znajdziesz ją sam – zrozumiesz i zapamiętasz!!!

Tak pracuje się na co dzień w AKADEMII PRZYGODY: dzieci badają, eksperymentują, samodzielnie sprawdzają i szukają rozwiązań. A że czasem się pobrudzą…?

Corocznym świętem „małych naukowców” jest Przedszkolny Festiwal Nauki.
Starsze przedszkolaki przygotowują pod opieką nauczycieli i samodzielnie prowadzą pokazy i eksperymenty. Młodszym pomagają rodzice.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się w tym roku goście Festiwalu:
Studenci Politechniki Warszawskiej z Chemicznego Koła Naukowego FLOGISTON, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach (zespół Polish Drops) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie skupieni wokół programu Badacz wody Fundacji GAP Polska, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pionkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Przedszkole Samorządowe w Łajskach, Akademia Dzieciaków w Legionowie, Centrum Edukacji Domowej w Stasim Lesie.
Dzięki nim nauka pod chmurką była kolejną przygodą, zgodnie z motto „Dziewiątki”: Z NAMI KAŻDY DZIEŃ MOŻE BYĆ PRZYGODĄ!

Statystyki mówią, że dziewięciolatki zadają już „tylko” 144 pytania dziennie - średnio co 5 minut i 12 sekund.

Realizowany w PM 9 program Klubów Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ma sprawić, by ta fascynująca dziecięca ciekawość świata nigdy się nie skończyła!!!

FESTIWAL_2017.jpg (232 KB)