XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

xxii-otcd-A4.jpg (530 KB)

W dniach 1-7 czerwca 2023r. odbywał się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD lub Tydzień Czytania) to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. OTCD jest obchodzony w setkach placówek przedszkolnych, szkolnych bibliotecznych, kulturalnych i wychowawczych w całym kraju.

Do akcji włączyli się rodzice dzieci z grupy II:

01.06.2023 - mama Łucji ("Lis elegant", "Miś Łasuch") oraz po angieslku "Spider"

02.06.2023 - mama Uli ("Baśnie z dalekich stron" - "Królik i lew", Złota rybka")

06.06.2023 - mama Rozalki ("Jadzia Pętelka", "Jak nauczyć smoka mówić dzień dobry?")

07.06.2023 - mama Ali ("Ośla skórka")

07.0.2023 - mama Weroniki ("Lena idzie do stomatologa")

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas i ogród pełen bajek :)

Alicja Rączka