"Jak w Parku Jurajskim" - Park Dolina Wkry

Wycieczka do Pomiechówka- grupa IV

20.06.2023 - dzieci z grupy IV zwiedzały Park Dolina Wkry w Pomiechówku.

Dolina Wkry to park edukacyjno-rekreacyjny, który oferuje zwiedzającym wiele atrakcji niezależnie od pory roku. Tuż po wejściu do Parku pojawiły się komentarze, że „tutaj jest jak w Parku Jurajskim!”. Już na samym początku przedszkolaki wypatrzyły ślimaka winniczka i zaskrońca a później-  jaszczurkę (ja się spóźniłam, ale opis słowny wskazuje na zwinkę).

Spacerując w koronach drzew mieliśmy okazję spojrzeć na las z perspektywy innej niż zwykle. Rozmieszczone po drodze tablice ze zdjęciami informowały nas o ptakach, które można spotkać na terenie Parku.

Podążając w kierunku wieży widokowej, odwiedziliśmy kolejne „przystanki” ścieżki dydaktycznej zdobione ogromnymi ilustracjami z książki „Rok w lesie” Emilii Dziubak. Na każdej stacji czekała na nas porcja wiedzy na temat flory i fauny Parku- najbardziej podobały się nam duże makiety różnych gatunków grzybów (na których można było usiąść ;)).

Zatrzymaliśmy się na ławkach-łodziach, żeby zjeść II śniadanie i ruszyliśmy dalej. Zdążyliśmy zjechać tyrolką i pobrykać na placu zabaw. Przeszliśmy obok wiklinowych jeleni, dzików i olbrzymiego pająka, po czym wróciliśmy autokarem do Przedszkola. Może by tak powtórka jesienią?

Paulina Janiszewska