"Poszukiwacze skarbu ARGO CITY"

Wycieczka autokarowa do Parku Zabaw i Edukacji w Głęboczycy - gr. V

19.06.2023 - dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Zabaw i Edukacji ARGO CITY w Głęboczycy.

W tym dniu dzieci miały być jak Indiana Jones i szukać skarbu. Bawiły się świetnie wykonując szereg trudnych zadań, które doprowadziły je do skarbu. Czekały na nich następujące zadania: leśny labirynt, kopalnia złota, leśne zawody, połów ryb, przeciąganie liny, dojenie krowy.

Za płotem z gałęzi pilnowany przez leśne istoty czekał na dzieci „Zaczarowany Las”, do którego można było wejść przez „Czarodziejską szafę”. Tam przypomnieliśmy sobie bajki takie jak: „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Siedmiu Krasnoludków” i „Królewna Śnieżka”.

Spacerując po lesie poznaliśmy zwierzęta mieszkające w Polsce: żubr, niedźwiedź, lis, borsuk, sarna, łoś, jeleń. Poznaliśmy budowę lasu, warstwy lasu i ich funkcje. W trakcie pobytu dzieci zjeżdżały tyrolką – linową zjeżdżalnią oraz jeździły po okolicy wozem. Dzieci bawiły się świetnie. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

Teresa Rokicka