"Ekocyrkularni"

Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych

0x480.jpg (30 KB)

Wrzesień był miesiącem, w którym w naszym Przedszkolu przeprowadzono działania mające na celu popularyzację wiedzy o gospodarce o obiegu zamkniętym.

Obieg zamknięty to naturalna rzecz i w naturze ma swoje korzenie. Zorganizowaliśmy więc w przedszkolu Rodzinny Konkurs Techniczny „Las w słoiku”. W konkursie wzięło udział ponad 60 przedszkolaków wraz z rodzicami. Powstały piękne, samowystarczalne ekosystemy, które staną się ozdobą kącików przyrodniczych oraz mieszkań i domów.

Podczas zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o potrzebie ograniczenia konsumpcji oraz sensie i potrzebie segregowania odpadów. Zastanawialiśmy się, czym jest ekocyrkularność i podawaliśmy przykłady na to, jak można przedmiotom codziennego użytku dać „drugie życie”.

Zainspirowani wiedzą i zapałem przedszkolaków zorganizowaliśmy przedszkolną wymianę książek oraz przedszkolną wymianę zabawek. Dzięki tym wydarzeniom szczęśliwych posiadaczy znalazły nietrafione prezenty a przedmioty, które dla jednych dzieci były już mało atrakcyjne (ze względu na czas użytkowania, nie na jakość) dla innych stały się nową, ciekawą książką lub nową, ulubioną zabawką.

Paulina Janiszewska