"Chcemy być zdrowi"

Wizyta pani doktor - gr. III

29.09.2023 - przedszkolaków z grupy III odwiedziła mama Dominika, która jest lekarzem internistą.

Pani Emilia rozmawiała z dziećmi o zdrowiu, zachęcając do dbania o własne zdrowie i prowadzenia zdrowego trybu życia. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci obejrzały stetoskop służący do osłuchiwania pacjenta, otoskop - narzędzie do badania ucha, ciśnieniomierz, tablice okulistyczne do badania wzroku, zdjęcia rentgenowskie zębów.

Pani doktor zaprezentowała dzieciom Alfreda - model anatomiczny 3D tułowia człowieka z wyjmowanymi organami. Zobaczyliśmy gdzie są płuca, serce, żołądek, wątroba, nerki, jelita i inne organy. Poznaliśmy drogę, którą przebywa pokarm w naszym organizmie i dowiedzieliśmy się, w jakim celu wypisuje się receptę i gdzie można ją zrealizować.

Przedszkolaki udzieliły pomocy lekarskiej Pluszakom. Bandażowały im zranione łapki i samodzielnie wykonywały zastrzyki. Z pewnością wszystkie Pluszaki wkrótce będą zdrowe i radosne!

W nagrodę za uwagę i aktywność pani doktor obdarowała wszystkie dzieci  kolorowymi naklejkami Dzielnego Pacjenta!

Serdecznie dziękujemy pani Emilii za ciekawe spotkanie i dobre rady oraz życzymy satysfakcji z wykonywania tej trudnej i niezwykle ważnej pracy!