"GraMY - WYgramy"

06.10.2023 - dzieci z grupy III zwiedzały nową wystawę muzyczną „GraMY – WYgramy” w Centrum Nauki Kopernik.

Była to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, można było zmienić eksponaty w instrumenty i zagrać własną melodię.

Do wspólnej muzycznej zabawy zachęcały mechaniczne Omele, kolorowe dzwonki, dzwon rurowy, bębny, metalofon i rurofon, wielki flet, pompka i organy, a nawet klapkofon :)

Przedszkolaki odkrywały różnice między instrumentami i dźwiękami; sprawdzały, które brzmią tak samo oraz jak siła uderzenia wpływa na dźwięk; słuchały muzyki i komponowały własne utwory.

Drugą częścią wycieczki była wizyta w Planetarium i projekcja filmu „Polaris”.

„Polaris” to mądry i piękny film animowany, który poprzez wciągającą historię przybliżył dzieciom różne rodzaje ciał niebieskich i wprowadził pojęcie ruchu obrotowego Ziemi.