Grupa V

Code week 2023 certyfikat.jpg (68 KB)

W ramach uczestnictwa w inicjatywie Code Week 2023, w dniach 7-22 października dzieci z grupy V wzięły udział w 3 wydarzeniach.

Wydarzenie 1.: Codeweek’owa wieża.

Zadanie polegało na zbudowaniu wieży z kolorowych kubeczków tak, aby powstał napis „Codeweek2023”. Dzieci pracowały w 2 drużynach. Wiele zależało nie tylko od zgodnej pracy zespołowej, ale także od fortuny, która - jak wiadomo- kołem się toczy :) Ostatni okazali się pierwszymi. Emocje sięgały zenitu, a dzieci oprócz nauki kodowania nauczyły się wiele o wspólnym dążeniu do celu, wspieraniu się i o tym, że drużyna zawsze powinna trzymać się razem- nie tylko w sytuacji wygranej, ale także w obliczu porażki.

Wydarzenie 2.: Poznajemy europejskie kraje.

W tym zadaniu, dzieci układały puzzle, które przedstawiały mapę Europy z charakterystycznymi dla poszczególnych krajów strojami, obiektami architektonicznymi oraz sławnymi postaciami. Podczas tej aktywności poszerzyliśmy więc naszą wiedzę na temat kontynentu europejskiego, barw narodowych różnych państw oraz najważniejszych zabytków.

Wydarzenie 3.: Labirynt do zwycięstwa.

Dzieci ponownie pracowały w zespołach - jako żółci i niebiescy. Najpierw trzeba było ułożyć na macie do kodowania labirynt wg instrukcji. Następnie, zadaniem każdego zespołu było opracowanie trasy (w postaci kodu), która zaprowadzi chłopca do zwycięstwa. Okazało się, że istnieje wiele możliwych rozwiązań. Debugowaliśmy kody i szukaliśmy najbardziej optymalnej trasy. Było interesująco :)

Paulina Janiszewska