"Dary jesieni"

04.11.2020 - przedszkolaki z grupy V przeniosły się do lasu w poszukiwaniu... grzybów.

Dzieci rozmawiały o grzybach, rozpoznawały grzyby jadalne i trujące, wyszukiwały podobieństwa i różnice między grzybami, układały obrazki na podstawie wskazanych warunków, a następnie grały w grę planszową.

Zadanie czterech zespołów polegało na przeprowadzeniu swoich pionków na miejsca, na których znajdowały się koszyki przeciwnych drużyn. Dozwolone ruchy pionka to „do przodu”, „do tyłu”, „w prawo”, „w lewo” - o tyle oczek, ile wskazywał rzut kostką. Nie wolno było przechodzić przez pola z muchomorami. Po drodze należało zbierać grzyby: za borowika zespół zdobywał 2 punkty, a za inne grzyby 1 punkt. Zebrane grzyby trafiały do koszyków. Wygrał zespół, który nazbierał najwięcej grzybów i uzyskał najwięcej punktów.