„Najpiękniejszy List dla Ziemi 2020”

We wrześniu grupy II, III i V wzięły udział w 8 edycji akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”, którą przygotowała Fundacja Ekologiczna ARKA.

Akcję określały dwa słowa: EDUKACJA I DZIAŁANIE.
Głównym celem akcji jest pisanie(w przedszkolu rysowanie) listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane są do dorosłych.

Dzieci z przedszkola pisały listy na specjalnym papierze listowym wykonanym z makulatury, który otrzymały od Fundacji Ekologicznej ARKA.
Pisanie listów przez dzieci poprzedziły zajęcia tematyczne, poprzez które staraliśmy się odpowiedzieć sobie na pytania: w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmienić swoje przyzwyczajenia, aby chronić środowisko i własne zdrowie.
Po napisaniu listów stworzyliśmy wystawę dla rodziców i bliskich dzieci w przedszkolnym holu.

Wszystkie listy wzięły udział w konkursie „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2020”, który składa się z trzech etapów.
Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszego listu napisanego podczas ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi.

Ze wszystkich listów w wewnątrz-przedszkolnych eliminacjach zwyciężył list Igora Szczepankowskiego z grupy V.

Następnie list Igora został wysłany do Fundacji Ekologicznej ARKA, gdzie przeszedł kolejne eliminacje i spośród setek nadesłanych listów napisanych w przedszkolach i szkołach podstawowych w całym kraju, praca Igora znalazła się wśród 50 najładniejszych prac.

Gratulujemy naszemu koledze z przedszkola i zapraszamy do głosowania na jego pracę na fanpage'u Fundacji Ekologicznej ARKA na portalu Facebook
www.facebook.com/fundacjaarka

Dla autorów listów, którzy otrzymają największą ilość lajków, zostało przygotowane 10 nagród głównych i 40 wyróżnień. Głosowanie trwa od 3 do 17 listopada.

Wyniki zostaną ogłoszone 19 listopada. Zachęcamy do oddawania głosów!