"Jaki znak Twój? Orzeł biały!"

10.11.2020 - dzieci z grupy V rozmawiały o polskich symbolach narodowych, słuchały wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" oraz legendy o powstaniu państwa polskiego "O Lechu, Czechu i Rusie".

Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego godłem Polski jest orzeł oraz poznały wygląd i zwyczaje bielika, najbardziej zbliżonego wyglądem do ptaka z godła. Bielik zwyczajny mimo, że gatunkowo nie jest orłem lecz orłanem, pochodzi z rodziny jastrzębiowatych blisko spokrewnionej z orłami i w Polsce objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.

Dzieci obejrzały kilka gatunków orłów, porównywały ich wielkość, wymieniały charakterystyczne cechy szukając odpowiedzi na pytania: po czym poznajemy ptaki drapieżne? w jaki sposób są one przystosowane do zdobywania pożywienia?

Podczas wykonywania zadań na tablicy interaktywnej sprawdzały swoje wiadomości, a następnie odczytywały współrzędne i kolorowały pola według kodu odkrywając zakodowany obrazek.