"Dlaczego flagi mają różne barwy?"

12.11.2020 - przedszkolaki z grupy V dowiedziały się, że każde państwo na świecie obok godła i hymnu narodowego ma swoją flagę. Zastanawiały się skąd się wzięły ich kształty i kolory?

Dzieci podzieliły się na drużyny, a następnie wzięły udział w marszu, którego celem było zbudowanie poczucia wspólnoty. Oglądając film "Dlaczego polska flaga jest biało-czerwona?" poznały historię flagi Polski.

Wspólnie obejrzały prezentację multimedialną podczas której dowiedziały się, jakie kształty mają flagi oraz jakie barwy na flagach są dominujące. Wzięły udział w zabawie polegającej na łączeniu opisu z właściwą flagą, wyszukiwały flagi państw sąsiadujących z Polską, dobierały w pary flagi państw z całego świata, a następnie projektowały swoje flagi i korzystając z aplikacji Quiver – 3D Coloring App oglądały je w rozszerzonej rzeczywistości.