"Czekamy na zimę"

16.12.2020 - przedszkolaki z grupy V wykonały kilka aktywności związanych z nadchodzącą porą roku.

Dzieci odpowiadały na pytania: jaka jest aktualna pora roku, która pora roku będzie następna, po czym można poznać, że nadchodzi zima, dlaczego lubią zimę, jakie znają zabawy i aktywności, które można wykonywać typowo o tej porze roku.

Na tablicy interaktywnej wykonywały dodawanie, a następnie przesuwały na odpowiednie miejsce fragmenty zimowych obrazków.

Na podstawie podanych koordynatów tworzyły w parach napis "zima", a wykorzystując materiał obrazkowy ćwiczyły pamięć i szukały rytmiczności we wzorze.

Nagrodą za efektywną współpracę podczas wykonywania zadań w parach były "zimowe" zabawy interaktywne: układanie puzzli, memory, "Kółko i krzyżyk", łączenie kropek, wyszukiwanie różnic między obrazkami, kolorowanie obrazka.