ZIELONA FLAGA

Międzynarodowy certyfikat dla naszego Przedszkola

28.05.2010 - na Politechnice Warszawskiej podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Szkół dla Ekorozwoju 2010 w Warszawie nasze Przedszkole otrzymało międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi!

Certyfikaty wręczali:
- p. Agata Goździk (Ministerstwo Środowiska - Departament Edukacji Ekologicznej)
- p. Danuta Pusek (Ministerstwo Edukacji Narodowej - Departament Programów Nauczania i Podręczników)
- p. Rafał Serafin (Dyrektor Fundacji Partnerstwo dla Środowiska)

Certyfikat "Zielona Flaga" jest najwyższym międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym szkołom najbardziej zaangażowanym w promocję postaw proekologicznych. Nadawany szkołom na całym świecie w ramach realizowanego od 1994 roku Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com) na pięciu kontynentach.

Certyfikaty nadawane są przez Kapitułę Programu SdE, w skład której wchodzą: przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Federacji Inicjatyw Oświatowych, Toyoty, Cadbury, Małopolskiej Agencji Energii i Środowiska, Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja, Funduszu Partnerstwa, I Programu Radia Polskiego Eko – Radio i Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.