Spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Szczególne wyróżnienie dla naszego przedszkola

15 lipca 2011 w Pałacu Prezydenckim w Sali Kolumnowej odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku", do udziału w której zostało zaproszone również nasze przedszkole.

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach : Samorząd Przyjazny Środowisku, Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku, Promotor Ekologii, Mecenas Ekologii i Europejska Nagroda Ekologiczna. 53 laureatów ekologicznego konkursu z rąk pana Olgierda Dziekońskiego i pana Macieja Klimczaka odebrało certyfikaty i wyróżnienia.

W obecnej edycji Konkursu powołano także nowych członków Narodowej Rady Ekologicznej, którzy odebrali akty powołania z rąk Przewodniczącej - p. Prezydentowej Anny Komorowskiej. M. in.: były premier Józef Oleksy, były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, a ponadto przedstawiciele parlamentu: posłowie i senatorowie, inspektorzy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, przedstawiciele uczelni i organizacji branżowych.

Na uroczystości głos zabrał Prezydent Bronisław Komorowski, który stwierdził, że po 20 latach działań na rzecz ekologii można gołym okiem zobaczyć, że Polska jest krajem coraz bardziej "czystym, dbającym o zachowanie walorów środowiska naturalnego. Polska to kraj, w którym żyjemy lepiej, czyściej i z uwzględnieniem potrzeb środowiska, które mamy zostawić naszym dzieciom i wnukom. - To także państwa zasługa" - dodał wyrażając tym samym uznanie dla działań laureatów Konkursu.

Na zakończenie zaproszeni wysłuchali koncertu w wykonaniu Zespołu Regionalnego Mała Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej grającego na instrumentach charakterystycznych dla tego regionu czyli basach, skrzypcach , dudach i heligonce.