Wyniki XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Nasz ogromny sukces !

Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Przedszkole Miejskie nr 9 po raz czwarty z sukcesem wzięło udział w tym prestiżowym konkursie.

Trochę historii:

X edycja konkursu – za działania w roku 2008 odbieramy w lutym 2009r. tytuł laureata konkursu i certyfikat PROMOTOR EKOLOGII 2008 oraz nagrodę finansową w wysokości 10.000 zł.

XI edycja konkursu – przedłużenie znaku i tytuł PROMOTOR EKOLOGII 2009

XII edycja konkursu – kolejne przedłużenie znaku i tytuł PROMOTOR EKOLOGII 2010 – potwierdzenie wysokiego poziomu naszych działań edukacyjnych

XIII edycja konkursu –
15 lipca 2011r. - zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – spotkanie z Parą Prezydencką, nominacje członków Narodowej Rady Ekologicznej – gremium oceniającego wnioski konkursowe, uroczysta inauguracja XIII edycji;
10 lutego 2012r. – najwyższe wyróżnienie w Konkursie – tytuł MECENASA POLSKIEJ EKOLOGII dla Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie.

10 lutego 2012r. w piątek w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały nagrody, statuetki i certyfikaty.

Przewodniczącą Rady jest obecnie Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Uczestnicy gali obejrzeli wideo z przesłaniem i gratulacjami od Pierwszej Damy, która podkreśliła ogromne znaczenie edukacji na rzecz ekologii dla wspierania działań proekologicznych w szerszym zakresie.

Podczas Gali p. dyrektor Beata Piasecka odebrała statuetkę i certyfikat MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII dla naszego przedszkola.

Certyfikat.jpg (34 KB)    statuetka.jpg (44 KB)

To wyjątkowe osiągnięcie zwieńczyło nasze czteroletnie zmagania konkursowe, ale nie zakończyło edukacji ekologicznej w przedszkolu. Zamierzamy dzielić się swoim doświadczeniem z innymi – zapraszamy chętne grupy przedszkolne i klasy I-III ze szkół podstawowych do udziału w cyklu zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii IT oraz w naszym „Ptasim Zakątku”.