V Forum KMO

Nauczycielka naszego Przedszkola w gronie finalistów Konkursu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności!

18/19.11.2016 - w siedzibie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się piąta edycja Forum KMO. W tym roku uczestnicy spotkania wspólnie zastanawiali się nad rolą klubów w zmienianiu otaczającego nas świata.

Klub Młodego Odkrywcy to program, który łączy dzieci, młodzież i opiekunów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Gruzji. Każdy z ponad 700 klubów jest miejscem, w którym uczniowie rozwiązują problemy i kształtują krytyczne myślenie poprzez samodzielne eksperymentowanie oraz realizację projektów badawczych.

Organizowane co roku Forum to najważniejsze dwa dni w kalendarzu programu KMO oraz okazja do spotkania środowiska edukatorów (opiekunów KMO, nauczycieli, rodziców) z naukowcami oraz przedstawicielami instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji.

Gościem specjalnym Forum była Seema Bansal z The Boston Consulting Group, która podczas wykładu zaprosiła uczestników, by wspólnie zastanowili się, jaką każdy z nich może odegrać rolę w tworzeniu okazji do rozwoju dla wszystkich uczniów.

Podczas Forum odbyła się uroczystość wręczenia nagród Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności finalistom Konkursu "Mistrzowie KMO". W zaszczytnym gronie finalistów znalazła się również nauczycielka naszego Przedszkola, mgr Agnieszka Miller. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!