"Park przyjazny owadom"

Kolejne granty dla naszego Przedszkola!!!

logotyp_gaz_system.jpg (5 KB)   logo_ziemia.jpg (7 KB)

Nasze przedszkole realizuje działania edukacyjne w oparciu o założenia edukacji przygodą. Zachęcamy dzieci do poznawania otaczającego świata w sposób aktywny: przez bezpośrednie doświadczenia, samodzielne badanie i eksperymentowanie.

Przedszkolny ogród od lat wzbogacany jest o ciekawe instalacje i miejsca służące zabawom i nauce w terenie. Szukamy zewnętrznych źródeł finansowania w postaci projektów grantowych. Od 2010 roku przedszkole jest po raz czwarty laureatem konkursu grantowego na najciekawszy projekt edukacyjny.

W edycji 2016/2017 zdobyliśmy dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na realizację autorskiego projektu nauczycielki PM 9 mgr Agnieszki Miller.

W przedszkolnym ogrodzie jest już „Ptasi Zakątek”, ścieżka edukacyjna poświęcona różnorodności i ochronie drzew i krzewów, ogródek meteorologiczny ze stacją pogodową, ścieżka zmysłów, leśna skocznia, latarnie solarne i tablice edukacyjne. Z udziałem rodziców powstanie w tym roku Park Młodych Odkrywców i Park Aktywności dla małych badaczy.

Z zaangażowaniem środków grantowych przedszkolny ogród wzbogaci się w tym roku o interaktywną instalację „Owady Polskich Lasów”, duży hotel dla owadów oraz interaktywny ul edukacyjny i rabaty kwiatowe. Zwycięski projekt nosi nazwę „Park przyjazny owadom”.

Granty finansowane są z Funduszu Naturalnej Energii, organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., partnerem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Gratulujemy p. Agnieszce Miller zwycięskiego projektu!!!

plan_pm9.jpg (32 KB)

Plan sytuacyjny Parku Młodych Odkrywców