„Pierwsza pomoc”

Spotkanie z ratownikiem medycznym - gr. II

05.02.2021- gościł w grupie II  p. Daniel Soloch tata Nikoli,  który z zawodu jest ratownikiem medycznym i kierowcą karetki pogotowia.

Pan Daniel opowiedział dzieciom na czym polega jego odpowiedzialna praca.

Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych, mogły zobaczyć co znajduje się w plecaku ratownika medycznego i poznać rożne ciekawe sprzęty do udzielania pierwszej pomocy.

Ale najwięcej radości przyniosło dzieciom zwiedzanie specjalnie na tę okazję przygotowanej  karetki pogotowia oraz bezpieczne zapoznanie się z jej wyposażeniem.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od p. Daniela dyplom za udział w zajęciach.

Bardzo dziękujemy tacie Nikoli za przybycie do naszego przedszkola i dzień pełen wrażeń.