"Czy Marsjanie istnieją?"

16.02.2021 - przedszkolaki z grupy V oglądały film Europejskiej Agencji Kosmicznej, ESA. Podróżując razem z Paxim na Marsa, badały wyschnięte koryta rzek tej planety, wulkany oraz polarne czapy lodowe.

Zastanawiały się, czy istnieje życie w Układzie Słonecznym poza Ziemią i dlaczego nasza planeta jest wyjątkowa. Słuchały piosenki o planetach i oglądały ich zdjęcia. Dowiedziały się na czym polega ruch obrotowy Ziemi i jakie są jego konsekwencje. Demonstrowały jak Ziemia porusza się wokół własnej osi i wokół Słońca.

Tworzyły sekwencje, odszukiwały i zaznaczały wyrazy w wykreślance, a następnie poznały zasady gry do nauki programowania dla dzieci "Scottie Go!", która polega na układaniu komend ze specjalnych, kartonowych bloczków w kształcie puzzli i skanowaniu ich w aplikacji.

W zasady gry wprowadził dzieci przyjazny kosmita, przyjaciel dzieci w nauce programowania, który przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach dzieci zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.