"Dlaczego jabłko spada?"

19.02.2021 - dzieci z grupy V  zamieniły się  w młodych adeptów nauk ścisłych w „laboratorium” Newtona.

Obejrzały film  z udziałem inż. Przemysława Michalskiego, który pokazując różnorodne przedmioty opowiedział o tym, dlaczego wszystko spada na ziemię oraz wprowadził pojęcie grawitacji - wyjaśniając czym ona jest i od czego zależy.

Przedszkolaki na podstawie wielu samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń sprawdzały, jakie siły mają wpływ na spadanie przedmiotów oraz na czym polega opór powietrza. Pracując w grupach badały, jak przedmioty zachowują się w powietrzu i w wodzie. Wyniki doświadczeń notowały w kartach pracy. Oglądając film prezentujący eksperyment w wykonaniu astronauty, przekonały się także o tym, jak przedmioty zachowują się na Księżycu. Wiele emocji wzbudził krótki film "Jak wyglądałoby życie bez grawitacji?".