"Wertykalny ogród - zrobisz go bez trudu"

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie w ramach realizacji projektu :” Sąsiedzi, czyli co się roi w Legionowie…” przygotowała wertykalne ogrody z roślinnością przyjazną owadom zapylającym. Jeden z nich znalazł się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Jest tam również prosta instrukcja wykonania. A zatem - do dzieła! Mamy nadzieję, że rodziny naszych przedszkolaków  zainspirowane pomysłem  również wezmą się ochoczo do siania i sadzenia roślin miododajnych w ogródkach, na balkonach i parapetach.

My czekamy na odwiedziny „zapylaczy”. Będziemy mogli je podpatrywać, a jesienią zaprosić do naszego wielkiego Hotelu dla owadów, który od kilku lat funkcjonuje w przedszkolnym ogrodzie.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.