"Wiosenna łąka"

19.05.2021 - przedszkolaki z grupy V wykonały szereg aktywności około programistycznych, tematycznie nawiązujących do wiosennej, majowej łąki.

Dzieci tworzyły zbiory zwierząt leśnych oraz żyjących na łące. Opowiadały o tym, z jakimi kolorami i zapachami kojarzy im się łąka, jakie rośliny i jakie zwierzęta można na niej spotkać, a następnie układały wiosenne sudoku (uzupełniały planszę w taki sposób, żeby ten sam obrazek nie powtórzył się ani w linii pionowej, ani w linii poziomej, ani w małym prostokącie).

Kolejne zadanie ćwiczyło pamięć i spostrzegawczość. Trzeba było zapamiętać układ obrazków, a następnie go odtworzyć.

Ostatnim zadaniem było dyktando graficzne. Po zaznaczeniu odpowiednich pól, można było zobaczyć piękną, kolorową łąkę.