"Droga do przedszkola"

14.09.2020 - dzieci z grupy V rozmawiały o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Poznały numery alarmowe, dzieliły nazwy pojazdów na sylaby wskazując obok każdego obrazka kartonik z liczbą kół odpowiadającą liczbie sylab, układały z puzzli znaki drogowe, kolorowały sygnalizatory świetlne, a następnie programowały wyjazd samochodów z parkingu.

Pracując w zespołach oglądały grafiki zastanawiając się, które z nich wiążą się z bezpieczeństwem, a które z jego brakiem. Na macie do kodowania wyznaczały pole startowe i docelowe, a następnie tworzyły przy pomocy strzałek kod, który zaprowadzi kubek na pole docelowe. Kod musiał uwzględniać następujące warunki: droga miała prowadzić przez pola, na których położone są grafiki kojarzące się z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, a omijać grafiki kojarzące się z sytuacjami niebezpiecznymi.

Kolejnym zadaniem było złożenie obrazków w całość.