"Zielony labirynt"

Wycieczka do Nieporętu - gr. V

07.10.2021 – dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do Zielonego Labiryntu w Nieporęcie.

Jest to wielkie pole kukurydzy na którym czekało nas 3,5km ścieżek i wiele tras do przejścia.

Dzieci otrzymały dokładną mapę, która zawierała punkty orientacyjne i zadania do wykonania.

Na mapie brakuje jednak informacji o tajemniczych skrytkach, w których znajdują się stempelki do zdobycia. To było dla dzieci wielką niespodzianką i sprawiło przedszkolakom wiele radości.

Po przejściu Zielonego Labiryntu na dzieci czekały też inne atrakcje: strzelanie z łuku, zabawa w piaskownicy, plenerowej kuchni, czy leniuchowanie na leżakach.

Odwiedzając Zielony Labirynt dzieci mogły kształtować orientację w terenie i uczyć się czytania map.

To była super przygoda!