"Czytanie ma Moc"

Ogólnopolski program FAQ

baner_glowna.png (43 KB)

Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!

"Czytanie ma Moc" to ogólnoplski program, który polega na czytaniu polecanych książek wraz z dziećmi, a także na realizacji przez grupy przedszkolne cyklu warsztatów w oparciu o przygotowane scenariusze i materiały.

Główne cele programu to:

• rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania
  • promocja czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon
  • rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie

Chcemy pokazać przedszkolakom „moc przytulania Misia”, bo od kołyski wiadomo, że to ważna sprawa. Odkryjemy wspólnie moc przyjaźni i co się dzieje z człowiekiem, kiedy jej zabraknie. Będziemy bawić się słowami i śledzić sekrety przedmiotów z naszych domów. A na koniec odkryjemy mega moc filozofowania, bo wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci robią to najlepiej.