„Błędy są ok! Szukamy rozwiązań z Genibotem i z Uczymy Dzieci Programować”

Na tych zajęciach rozmawialiśmy o błędach, o tym że wcale nie są złe, ważne żebyśmy mieli do nich właściwe podejście, że dzięki błędom możemy się rozwijać, poznawać nowe rzeczy lub doskonalić się w tym co robimy. Na macie ułożyliśmy napis Code Week i ustawiliśmy rakietę. Zadanie polegało na sprawdzeniu, czy podane w zadaniu kody zaprowadzą fioletową kropkę do rakiety tworząc po drodze napis Code Week. Po wypróbowaniu kodów okazało się, że żaden nie był dobry, więc należało napisać właściwy. Każde dziecko pracowało samodzielnie na karcie pracy, tworząc swój autorski kod od kropki do rakiety, potem sprawdzaliśmy poprawność utworzonego zapisu. Na koniec dzieci tworzyły kody dla Genibota, który przejeżdżał przez napis Code Week wprost do rakiety.

certyfikat 10-1.jpg (52 KB)