"Fotel 2020 - online"

Teatr Malutki - "Krawiec Niteczka" - gr. V

fotel.jpg (8 KB)

23.09.2020 - dzieci z grupy V uczestniczyły w V Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2020 - online. Podczas Festiwalu zobaczyć można wiele niezwykłych spektakli lalkowych – humorystycznych, intrygujących, poruszających i bez wątpienia, dzięki pięknej scenografii i misternym pacynkom, zapadających w pamięć.

Przedszkolaki obejrzały sztukę teatralną "Krawiec Niteczka", opowieść o historii dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa, by zaszywając dziurę w niebie, uratować miasteczko przed potopem. Bohaterski czyn Krawca Niteczki sprawia, że staje się królem i mężem pięknej królewny.

Ten optymistyczny spektakl, stanowiący pochwałę wytrwałości w dążeniu do celu, jest również niezwykle pomysłowym technicznie monodramem.

Spektakl zrealizowany został na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego pt. „O tym, jak krawiec Niteczka został królem”.