"Przez park, las i ogród idzie Pani Jesień"

23.09.2020 - przedszkolaki z grupy V obejrzały film edukacyjny opowiadający o zjawiskach zachodzących w przyrodzie w kolejnych porach roku.

Dzieci rozmawiały o tym, po czym poznać, że już blisko jesień...jakie sygnały wysyła do nas przyroda, jak zmienia się park, las i ogród u progu jesieni. Segregowały obrazki związane z różnymi porami roku i odszukiwały te, które kojarzą się z jesienią.

Porównywały obrazki przedstawiające sad późnym latem oraz wczesną jesienią, a następnie układały koła na dużych obrazkach wpasowując je we wzór. Grupowały grafiki przypisując je do odpowiednich pór roku, a w kolejnym kroku układały zespołowo lub indywidualnie jesienne sudoku, czyli układały krążki w taki sposób, żeby dany obrazek nie powtórzył się ani w linii pionowej, ani w linii poziomej. Poradziły sobie wspaniale!