"Dbamy o nasze zdrowie"

28.10.2021 - przedszkolaki z grupy I szukały odpowiedzi na pytania: co to jest zdrowie i jakie zachowania pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu?

Dzieci dzieliły grafiki na te, które kojarzą się z pozytywnym wpływem na zdrowie i te, które kojarzą się negatywnie. Starały się zapamiętać układ obrazków, a następnie wskazać, który z obrazków powinien znaleźć się w miejscu znaku zapytania; wyszukiwały dwa takie same obrazki grając w "memory".

Ostatnim zadaniem było ustawienie wieży według kodu. Kubki na wydruku nie miały kolorów, więc dzieci musiały odkryć jakiej barwy będzie każdy kubek. Okazało się, że zdrowe produkty żywnościowe, to kubek zielony, a produkty których nie powinniśmy zbyt często jeść, to kubek czerwony.