III edycja projektu

Dzieci z grupy V uczestniczą w III edycji projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Projekt ma zasięg ogólnopolski i promowany jest na łamach miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków; stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i  plastycznej; zangażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci.

Rodzic zakłada zeszyt w  dowolnym formacie z  czystymi kartkami. Na pierwszej stronie wkleja wstęp do bajki „Kicany berek i  noc rozterek”, po czym czyta tekst dziecku i wspólnie z nim wymyśla dalszą część historii. Rodzic zapisuje treść bajki, a dziecko wykonuje obrazki do wybranych fragmentów bajki dowolną techniką.