Grupa V

19.11.2021– dzieci z grupy V ubrane na niebiesko wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.

W tym dniu rozmawialiśmy o prawach dziecka, wymienialiśmy je i omawialiśmy. Następnie przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne o życiu dzieci w różnych częściach świata. Najbardziej zaciekawił dzieci film o Jane - małej Masajce. Film pokazał życie codzienne małej dziewczynki, jej obowiązki, warunki do życia. Dowiedzieliśmy się czy wszystkie prawa dzieci w Afryce są przestrzegane.

Przedszkolaki tańczyły też do piosenek „Mam prawo do…” i " Jesteśmy dziećmi", a na koniec wykonały ciekawe zadania i prace plastyczne.

Świętując ten ważny dzień, zrealizowaliśmy zadanie 26 w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" pt. „Każdy przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek” .