"Dinozaury wyginęły..."

"Dzień Dinozaura"- gr. III

24-25.02.2022dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia.

Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością.

Przedszkolaki z grupy III próbowały dowiedzieć się dlaczego dinozaury wyginęły, poznały różne teorie na ten temat jak również  porównywały pracę paleontologa z pracą archeologa.

Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą.

Wiele radości przyniosło dzieciom wykonanie przestrzennego dinozaura z papieru, zabawa w paleontologa oraz układanie szkieletów dinozaurów z rolek po papierze toaletowym.