"Nurek Kartezjusza"

05.04.2022 - w grupie IV gościliśmy mamę Miłosza oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Bawiliśmy się z nimi wykonując różne doświadczenia. Poznaliśmy między innymi „nurka Kartezjusza” - nurek wykorzystuje to, że woda w porównaniu do powietrza jest nieściśliwa – zabawa z nim była bardzo fajna.  Z peryskopem też się można dobrze bawić – obserwować osoby i przedmioty będąc w ukryciu. Na tym nie koniec, bo były jeszcze zabawy z siłomierzami i magnesami. Najwięcej frajdy mieliśmy podczas zabawy z „cieczą nienewtonowską”, taką która twardnieje gdy ją się ściska, a rozpływa się gdy obchodzi się z nią delikatnie. Dziękujemy gościom, że tak fajnie mogliśmy się razem bawić i rozwijać swoją wyobraźnię.