"Sweter dla lodu"

14.04.2022 - warsztaty KMO w grupie V. Dzieci testowały zasoby pudełka edukacyjnego, które przygotowuje dla przedszkoli zespół działu edukacji w Centrum Nauki Kopernik.
Eksperyment polegał na sprawdzeniu, jakie materiały lepiej odprowadzają ciepło, a jakie izolują temperaturę z zewnątrz; jako materiał porównawczy posłużył nam lodowy ludzik.
Dzieci prowadziły obserwacje i celnie formułowały wnioski. Mając już spore doświadczenie o testowanych materiałach na koniec spotkania wymyślały sposób na jak najszybsze rozpuszczenie lodowego ludzika i tu wykorzystały całą zgromadzoną wiedzę i wodze fantazji.

W czasie zajęć towarzyszył nam zespół z działu edukacji w CNK, który gratulował dzieciom wnikliwości i dedukcyjnego podejścia do problemu badawczego.