"Na wystawie Bzzz!"

12.05.2022 - dzieci z grupy I zwiedzały wystawy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

O czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? Przedszkolaki z grupy I sprawdzały to na nowej wystawie muzycznej! „GraMY – WYgramy” to niezwykła podróż przez krainę dźwięków i wibracji. Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmieniały eksponaty w instrumenty, na których wygrywały własne melodie.

Na wystawie Bzzz! dzieci z ogromnym zaangażowaniem doświadczały zjawisk zmysłowych. Dowiedziały się, że na łące tylko z pozoru jest cisza, a faktycznie miesza się na niej mnóstwo różnych dźwięków. Mieszkańcami łąki są: konik polny, komar, skowronek i bocian, a zwierzęta te często odwiedza wiatr i deszcz. Mogły pójść śladami łosia, wiewiórki i lisa, bawić się w odnajdywanie schowanych leśnych zwierząt. Miały też okazję przekonać się, jak pachnie fiołek i jeleń, a także doświadczyć, że świat oglądany oczami innymi, niż własne, może wyglądać zupełnie inaczej.

Wzdłuż wystawy Bzzz! płynie rwąca rzeka, a w niej mali odkrywcy odnaleźli mnóstwo wodnych eksponatów. Wzrok przyciągały różne korby, śruby, wiaderka i zawory, które aż prosiły się, żeby wprawić je w ruch. Wykorzystując różnokolorowe piłeczki, unoszące się na rzece, dzieci sprawdzały czy fontanny uniosą je do góry i jak piłeczki zachowają się, kiedy wrzucimy je do wielkich wirów. Wszyscy wiedzą, że nie ma nic fajniejszego niż zabawy wodne!

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki :)