„Biblioteka- świat w jednym miejscu”

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

12.05.2022- grupa II wybrała się do Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie na zajęcia-niespodziankę, przygotowane przez Panie Bibliotekarki w ramach świętowania Tygodnia Bibliotek.

Najpierw dzieci zapoznały się z działem literatury dziecięcej, rozpoznając tam swoich ulubionych bohaterów (Kicia Kocia) i autorów (Nela, mała reporterka) .

Następnie, wkroczyły do „zaczarowanej alejki”, w której poznały historię japońskiego teatru kamishibai i były widzami dwóch przedstawień („Kotka Milusia” i „Rower Walentynki”).

Dla przedszkolaków był to pierwszy kontakt z „papierowym teatrem”. Myślę, że było to ciekawe doświadczenie i okazja do poznania tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii.

Serdecznie dziękujemy pracownikom PIK za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawych zajęciach.