Wycieczka do Planetarium

12.05.2022 - dzieci z grupy V pojechały autokarem do planetarium w Centrum Nauki Kopernik.

Obejrzały tam seans „Sekrety kartonowej rakiety" poprzedzony krótkimi  warsztatami.

Dzieci wyruszyły w podróż kosmiczną. Dołączyły do bohaterów filmu – chłopca i dziewczynki, którzy dzięki sile wyobraźni wybrali się na wyjątkową wyprawę własnoręcznie zbudowaną rakietą. Przedszkolaki zobaczyły z bliska Słońce, planety Układu Słonecznego, księżyc, poznały wybrane gwiazdozbiory. Dowiedzieliśmy się także, które gwiazdozbiory można zobaczyć na warszawskim niebie i kiedy najlepiej jest oglądać niebo.

Dzieci poznały wiele ciekawostek. Przedszkolaki już wiedzą jaka pogoda panuje na Wenus, a jaka na Marsie, czy można wylądować na Jowiszu, jak wygląda Słońce oglądane z Plutona.

Dzieci obejrzały również wystawy fotografii Nasa z wypraw w Kosmos, dostępne na terenie planetarium i wcieliły się w postać kosmonauty.

To była wycieczka pełna niesamowitych doznań.