"Od pomysłu do księgarni - książka dobrze zaprogramowana"

19.10.2022

W księgarniach, bibliotekach znajduje się dużo pięknych, wartościowych książek. Jaką drogę musiały przebyć, żeby tam się znaleźć? Ile miejsc po drodze odwiedziły, ile osób zaangażowanych było w ich powstanie? Na te pytania szukały odpowiedzi przedszkolaki z grupy II.

Dzieci oglądały film edukacyjny opisujący etapy powstawania książki, zastanawiały się czym zajmuje się ilustrator, a na czym polega praca korektora; wyszukiwały i przeliczały książki na półkach, odgadywały tytuły bajek na podstawie fragmentów ilustracji, łączyły postaci z bajek z ich cieniami, wyszukiwały wspólne obrazki z bajek podczas gry w Dooble, a następnie bazując na materiale obrazkowym, tworzyły kod, który poprowadzi autora od pomysłu do gotowej książki.