"Kartka po kartce"

13.04.2023 - dzieci z grupy II zauważyły, że książka składa się z kartek. Bez kartek trudno wyobrazić sobie tradycyjną książkę. Mogą być większe i mniejsze, cieńsze lub grubsze, białe lub kolorowe. Na kartkach zapisany jest tekst i narysowane są różne obrazki. Zwykłe kartki można również wykorzystać do zabaw.

Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem kartek; sprawdzały, ile razy uda im się złożyć kartkę na pół, zgniatały kartkę w kulkę, a następnie próbowały ją rozprostować; wydzierały z niej paski papieru.

Z kolorowych karteczek układały na macie do kodowania wzór dokładając symetryczną część, a następnie korzystając z tangramu układały figury tworząc wzory przedstawione na obrazkach.